Potwory wcale nie muszą być straszne. Z tymi, które stworzyliście chętnie byśmy się zakumplowali.
W naszym zadaniu konkursowym poprosiliśmy o narysowanie planszostwora, czyli potworka o ciele z gry „Rysostwory” i wybranych przez Was cechach i atrybutach zachęcających do grania w gry planszowe. Kiepska pogoda majówkowa sprawiła, że wielu z Was zaangażowało się do prac z kredkami i innymi akcesoriami, czego efektem było niemało zgłoszeń. Bardzo trudno wybrać nam było tylko trzy prace, bo każda była nietuzinkowa i warta uwagi.
Ostatecznie wybraliśmy następujących zwycięzców – ich planszostwory zobaczycie w galerii poniżej:
- Magda Golicz za zachwycającego Dżdżu i jego kuzyna Kostka stworzonego przez córkę :-)
- Henryk Es-ski za Potworka Gierusa, który pomaga w odnajdywaniu zaginionych komponentów (mi by się taki bardzo przydał!)
- Kasia Kądziela za naturalnego stworka, który zachęca do zabawy na świeżym powietrzu
Laureaci otrzymają zestaw złożony z następujących gier wydawnictwa Muduko:
- Bystre Główki
- Rysostwory
- Gąsienice
Serdecznie gratulujemy wygranym (skontaktujemy się z Wami w wiadomości prywatnej na Facebooku) a pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie :-)
- Autor: Henryk Es-ski – „Kazdy kto gra w gry, a szczegolnie z dziecmi, wie jaka to udreka, gdy kostka potoczy sie za daleko, karta wyfrunie za kanape lub pionki jakims cudem trafia za regal. Potworek Gierus sluzy wtedy pomoca. Ma oczy ma „sprezynkach” zajrzy w kazdy kat bez problemu, szybko zlokalizuje obiekt, a nastepnie za pomoca atrybutu wieszaka z latwoscia odzyska komponent gry, bez demolowania mieszkania, odrywania rodzicow od pracy i z mysla o dziadka plecach, ktory juz nie daje rady ciezkiej naroznej kanapie.”
- Autor – córka Magdy Golicz
- Autor Magda Golicz
- Autor: Kasia Kądziela – „To jest stworek naturalny – zapraszający do gry na świeżym powietrzu – zrobiony z darów natury: – ciało – płatki tulipanów, – rączki – gałązki, – nóżki – szyszki, – oczy – bazie, – nos – szafirek, – usta – bukszpan, – atrybut – muszla (zwinięta jak ślimacza w kształcie trąbki, żeby nawoływać do gry;))”